Český tým pro Youth Skyrunning World Champs – Andorra

Czech Youth Skyrunning Team je stálým a úspěšným účastníkem mistrovství světa mladých. Jako jedni z mála jsme se zúčastnili nejen nultého testovacího ročníku, ale i oficiálního prvního ročníku tohoto mistrovství v předchozích dvou letech v Itálii v okolí Gran Sasso.

A v obou případech jsme byli úspěšní. Kromě řady individuálních medailí z jednotlivých disciplin jsme v roce 2015 obsadili v týmech druhé místo za Španělskem a v roce 2016 těsně třetí místo za Japonskem a Španělskem.

Také letos pojede na MS český tým a věřím, že opět nezklame.

Druhý oficiální Youth World Skyrunning Champs se letos koná v nádherné Andoře s centrem v Arinsal jen kousek pod nejvyšší horou Andorry Pic Comapedrosa.

Co naše závodníky bude čekat.

Tak jako v předchozích letech se bude bojovat o medaile ve třech věkových kategoriích. Nejmladší Youth A budou kluci a holky ve věku 16-17 let. Kategorie Youth B zahrnuje běžce a běžkyně ve věku 18-20 let a konečně kategorie U23 jsou všichni ve věku 21-23 let. Celkově se rozdělí 54 medailí pro za jednotlivé discipliny, kombinaci a pro týmy.

Na rozdíl od otevřených kontinentálních a světových šampionátů bez rozdílu věku se zde bude jednat o závod, kde spolu budou soupeřit pouze závodníci nominovaní a přihlášení jednotlivými federacemi a asociacemi (členy ISF).

Naše výprava letí do Barcelony a dál se přesouvá do Andorry ve čtvrtek 27.7.2017. První závod KV Vertical je čeká již v pátek 28.7.2017.

KV ARINSAL

Závodníci a závodnice odstartují v Arinsal ve výšce 1550m a po cca 3500m se dostanou do výšky 2570m na Alt de la Capa. Průměrný sklon závodu je tedy přes 29% a hole jsou zde jasnou volbou, když ne rovnou povinností. Startovat se bude proveden individuálně ve 30“ intervalech od 11:00, takže nebude prostor na žádné taktizování, ale bude nutné za to vzít a jít jednoduše nadoraz až do cíle.

SKYRACE® Arinsal

Parametry závodu jsou 15km/1415m, tedy přepočteme li to na průměrný sklon trati, vyjde nám cca 18,9%. To fakt není málo 🙂

Start závodu je opět v Arinsal v 9:00 ve výšce 1550m a nejvyšší bod závodu se nachází na Pic de les fonts ve výšce 2748m.

Na trati by měly být čtyři občerstvovačky:

  • Km 3,5 Coll de les Cases

  • Km 7,7 Carea de Burna

  • Km 10,5 Pla de l’estany

  • Km 12,8 Borda de les Agunes

Průlet tratí, kde trať SWS závodu vede celá po červené značce, závod Youth World Skyrunning Champs vede od Pla de l‘Estany přímo dolů po modré na Borda de les Agunes.

Povinná výbava je voděodolná větrovka (ta, co je v repre výbavě pro rok 2017 by měla být vyhovující).

Trochu mě mrzí, že se závodníci nepodívají během závodu na nejvyšší vrchol Adorry Pic Comapedrosa, kudy vede trať závodu SWS. Ale takto to určil pořadatel po dohodě s ISF pro možnost oddělit MS jako speciální závod. Takto na vrchol budou mít závodníci výhled jen během trati, nebo si lze naplánovat časnější vstávání na pondělí a den odjezdu a před cestou do Barcelony se tam podívat.

A zde se můžete podívat na některé pasáže závodu.

CZECH YOUTH SKYRUNNING TEAM

Kdo nás bude v Andoře reprezentovat a komu budeme držet pěsti pro co nejlepší a pokud možno podiová umístění. Uvedeno podle věkových kategorií a abecedy.

YOUTH A

Matyáš Urban

YOUTH B

Argalášová Kateřina

Fárník Tomáš

Jílek Ondřej

Křeček Jiří

Nezval Ondřej

Novák David

U23

Cichá Barbora

Hunčovský Tomáš

Křivohlávek Tomáš

Žáčková Eva

Věřím, že kromě pěkných výsledků našeho týmu se budeme moci těšit i na krásné fotky nebo videa, která zde pořídí asi všem známý sportovní fotograf Lukáš Budínský s jeho pomocníky.

1 comment

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image