Euro Champs Ultra Sky se vrací do Val d‘Isere

Již tuto sobotu 8.7.2017 se po dvou letech vrátí European Skyrunning Champs v Ultra Sky do Val d‘Isere. V roce 2015 se zde na závodě ještě s názvem Ice Trail Tarentaise našemu týmu dařilo. Anka Straková zde vybojovala bronzovou medaili a na bodovaných místech se umístili i všichni naši závodníci, kteří závod dokončili (Míša Mertová, Honza Bartas, Aleš Palko, Vítek Otevřel a Pavel Paloncý). Doufám, že naší letošní početně skromnější výpravě se bude dařit minimálně stejně dobře, nebo snad i lépe.

Letos již podruhé se závod koná pod novým názvem High Trail Vanoise a má mírně pozměněnou trať, když se v průběhu závodu dvakrát sbíhá do údolí k Val d‘ Isere. Poprvé asi v polovině trati do La Daille a podruhé zhruba na 48.km do Le Fornet.

Parametry závodu jsou 70km/5400m, ale co především, je to nejvýše položený závod v Evropě, když nejvyšší bod tratě na Grande Motte je ve výšce 3636m. Bohužel letos klimatické podmínky neumožní závodníkům dosáhnut až na vrchol. Nebezpečné trhliny v ledovci donutily pořadatele vynechat tyto úseky z tratě a tak se úsek na ledovci zkrátí o asi 1300m a 200 metrů výškových.

Za Czech Skyrunning Team budou na HTV startovat Míša Mertová a Zuzka Urbancová, z chlapů pak Mára Causidis a Aleš Palko. Míša Mertová má za sebou velmi pěkný výsledek z Livigno SkyMarathon®, kde obsadila šesté místo a Mára Causidis pak při své premiéře na velkém závodě v zahraničí a v SWS doběhl na Scenic Trail na skvělém třetím místě.

V závodě bude startovat také Honza Bartas, kterému se zde před dvěma roky dařilo. Honza se ale na jaře vzdal reprezentace a tak zde nepoběží za český tým. Věřím mu, že si zde udělá pěkný výsledek.

Když se podíváme do startovní listiny, skoro se zdá, že více známých jmen je vidět v méně početném ženském poli.

Vezmu li letmo mužské pole, je tam vidět jeden jasný favorit, kterým je Luis Alberto Hernando. Dále zde kromě našich běžců Máry Causidise, Aleše Palka a Honzy Bartase lze vidět následující zajímavá jména: Dmitry Mityaev, Nuno Silva, Xavier Teixido, Nicolas Martin, Marcin Swierc, Hector Vallelado, Enrico Bonati, Scotty Hawker.

V ženském poli se mi jasná favoritka hledá mnohem hůře nebo spíše jich tam je více s ambicí na vítězství nebo podium. V našich barvách zde budou bojovat Míša Mertová a Zuzka Urbancová a zvláště u první jmenované věřím, že by mohla být ve výsledcích dost vysoko.

Ale obě naše hoky to budou mít opravdu těžké. Žen není ve startovce mnoho, ale jmen z popředí výsledků moc. Nakonec posuďte sami. Nestárnoucí Italka Francesca Canepa, výborná Američanka Megan Kimmel, vedoucí žena SWS Ragna Debats, vítězka z Madeiry Hillary Allen, skvělá Gemma Arenas, spolehlivá Nuria Dominguez a další výborné běžkyně jakými jsou Elisabeth Bertran, Eva Maria Moreda, Idiko Wermescher, Mimmi Kotka nebo Manikala Rai.

V průběhu závodu lze sledovat vývoj na LIVETRAIL

 

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image