European Skyrunning Champs 2017 – kde a kdy

V lichých ročnících bývají na programu vrcholných akcí skyrunningu kontinentální mistrovství. Stejně tomu je i letos. Dlouho potom, co již byla známa termínovka SWS, jsme ještě neznali místa ani datum závodů ME.

Pojďme si tedy alespoň říci, co je v tuto chvíli známo.

Ultra SkyMarathon®

Bude se konat na nejvyšším závodě v Evropě ve Val d’Isere 8.7.2017. High Trail Vanoise

Vertical Kilometer®

Nakonec se rozhodlo, že ME v této disciplině se odehraje 13.10.2017 v Limone při populárním dvojzávodu, kdy SkyRace® je součástí SWS.

 

Sky Classic

Skoro v závěru sezony jen týden před finále SWS Sky Classic v Limone sul Garda se bude konat letošní Euro Champs v Baskicku. Závod z dostupných fotek a videí terénem trochu připomíná slavnější Zegamu a i profil s dvěma hlavními vrcholy a následným seběhem do cíle je trochu podobný.

Závod Gorbeia Suzien je kratší než Zegama, měří jen 31km, ale s převýšením +/-2400m má oproti průměrnému spádu Zegamu (kolem 13%) tento parametr zhruba 15,5%.

http://www.gorbeiasuzien.com/home/

Délka tratě: 31 km.

Převýšení: 2400 m D +/-

Průběžných kontrol: 8

Občerstvení: 9

Maximální výška: Gorbea 1484 metrů.

Minimální výška: Zeanuri 243 m.

Časový limit: 6 hodin a 30 minut.

Průběžné limity: Gorbea (3 h) a Aldamin (4h 30 ‚)

Počet účastníků: 800

Stejně jako v jiných podobných malých sídlech konání některých závodů, jsou místní ubytovací kapacity ne zcela dostatečné při náporu tak velkého počtu závodníků a doprovodu během jednoho víkendu. Je tedy nutné začít zajišťovat ubytování pro tým s velkým předstihem. Finální složení týmu se bude tvořit až v průběhu sezony, ale i tak bych uvítal od našich top závodníků a závodnic informaci, kdo bude mít zájem se na ME nominovat a kdo by na závod jel i v případě, že by se nedostal do základního týmu.

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image