Mistrovství ČR Ultra SkyMarathon® – NEZMAR na nové trati

Předchozí tři roky se MČR v Ultra SkyMarathon® konal na Lysé hoře na závodě Lysohorský čtyřlístek (L4L). Závod to byl pěkný a velmi oblíbený. Bohužel byrokracie při schvalování závodu a překážky i při jeho konání znechutily pořadatele v čele s Luďkem Bednarzem natolik, že napnil doslova motto závodu „Čtyřikrát a dost“ a po čtvrtém ročníku ohlásil konec tohoto závodu.

Pořádání MČR 2017 se tedy ujal osvědčený pořadatel Maky Žuška, který po MČR v SkyMarathon® na Hyundai Perun SkyMarathon® upravil nebo spíše vytyčil do značné míry nově trať pro Nezmar Ultra SkyMarathon® tak, aby se tento závod mohl stát důstojným nástupcem L4L a snad si i získal jeho popularitu.

Závod Nezmar Ultra SkyMarathon® se koná ve východní části Beskyd a částečně zasahuje i do Polska. V jeho kursu se objevují části loňského SkyMarathon® i úseky z minulých ročníků. Trať se ale rozumně zkrátila tak, aby ji ti lepší bez problému zvládli za světla. Jeden velký okruh měří 86800m a převýšení z Mapy.cz vychází na 5230m.

Zde si stáhněte GPX tratě.

Start závodu je v sobotu 27.5.2017 v 6:00 opět jako loni v areálu bystřických škol, které poskytují pro pořadatele i závodníky výborné zázemí s šatnami a sprchami. A i pro ty pomalejší je zde dostatečný časový limit 24 hodin nastavený tak, aby si na závod mohli troufnout skutečně všichni. Vždyť pro dokončení v limitu stačí absolvovat trať v průměru něco málo přes 3,6km/hodinu.

Pro závodníky je připraveno šest občerstvovacích stanic. Po závodě pak na všechny čeká pohoštění s kvalitním jídlem a pitím ve škole.

Ubytování před i po závodě lze zajistit buď ve vlastních spacácích v tělocvičně školy nebo v Bystřických penzionech U Konvičků, penzion Doktor, penzion Stadion, Ovečka a dalších.

Závod nebude pouze Mistrovstvím ČR a součástí Skyrunner® Czech Series, ale je i kvalifikačním závodem pro European Skyrunning Champs v Ultra SkyMarathon®, tedy pro závod, který se letos koná stejně jako v roce 2015 ve Val d‘Isere druhý víkend července.

A nezapomeňte, že od letošního roku jsou i body ze Skyrunner® Czech Series započítávány do světového Rankingu ISF.

Podobně jako na předchozích MČR na Ještědu i na Perunu, i zde budou pro nejlepší připraveny skleněné trofeje, jak se stalo u našich mistrovství zvykem.

Hodnotné ceny pro závodníky pak věnuje také La Sportiva a připraveny budou pro první tři muže a ženy i finanční odměny.

Zkrátka nezaváhejte a okuste novou trať, která si věřím vybuduje svou novou tradici a do dalších ročníků se již v této podobě ustálí.

Takto to vypadalo v roce 2016 na trati Nezmar SkyMarathon®, která je z velké části součástí i tratě letošního Ultra Sky.

Registrovat se můžete zde.

A ještě upozornění. Po vyhlášení se zde bude konat členská schůze Czech Skyrunning Association.

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image