Poslední týden registrace na Kraličák SkyRace®

V sobotu 1.7.2017 se rozeběhne druhý ročník Kraličák SkyRace® v Hynčici pod Sušinou. Kdo jste byli na prvním ročníku, pravděpodobně nechybíte i letos, protože se jedná o skutečně velmi dobře organizovaný závod v oblasti Kralického Sněžníku, vedoucí i po méně běžecky známých trasách. Závod náročný profilem, místy těžkým terénem a v případě horka ždímající ze závodníků všechny síly.

On-line registrace je do tohoto závodu možná do neděle 25.6.2017, ale již dnes lze vidět ve startovce zajímavá jména slibující pěkné boje na trati.

Závod je zařazen do Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series i do ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23. Nepůjde zde ale pouze o body do těchto dvou českých serií. V případě juniorů, juniorek a závodnic a závodníků z kategorie U23 půjde i o poslední možnost dostat se svým výkonem do finální nominace na Youth World Skyrunning Champs v Andoře, který se koná v konci července v kopcích kolem nejvyšší hory Andorry Pic Comapedrosa. Proto prosím všechny závodníky těchto mladých kategorií, aby zbrkle neodjížděli ze závodu. Budu v telefonickém kontaktu se Zdendou Křížem a všem, kdo svými výsledky přesvědčí bude na místě nominace potvrzena, aby měli dost času na plánování cesty do Andorry.

Ale podívejme se koho pravděpodobně uvidíme popředí závodu a výsledků (vycházím ze startovky z pondělí 19.6. a závodníky uvádím v abecedním pořadí).

Tomáš Buryška již delší dobu předvádí velmi dobré výsledky. Jeho účinkování na Ještědu i Perunu ho řadí k favoritům na bednu.

Tomáš Křivohlávek je mistrem ČR U23 z roku 2016 a jede i letos do Andorry na MS mladých. Zde bude chtít jistě ukázat, že si nominaci zasloužil.

David Novák je pak mistem ČR Junior z roku 2016 a i on je již jistým nominovaným do Andorry. Předpokládám, že kromě vítězství v kategorii Junior bude chtít být vysoko i v absolutním pořadí.

Tomáš Petr zaběhl velmi dobře jak Ještěd i Perun. Doběhl na třetím místě i na MČR Ultra Sky na Nezmaru.

Daniel Rubič je dalším z řady závodníků, kteří trvale dobíhají v popředí výsledkových listin. Rovněž jeden z kandidátů na podium.

Honzu Zemaníka není třeba představovat. Na Ještědu doběhl druhý. Trochu smolně si naplánováním jarní sezony a tréninkovým plánem zkazil svou účast na Zegama Aizkorri, kam pro zranění vbec neodjel. Snad je již v pořádu a ukáže se ve své známé formě.

Budu nesmírně zvědavý, jestli se některému z mužů podaří překonat, nebo přiblížit se výbornému času Jirky Čípy z loňského roku. Stávající rekord závodu je 2:05:26.

V závodě žen, pokud se nic mimořádného nestane, to v tuto chvíli vypadá na vcelku jasné podium, kde se jen rozhodne, kdo kde bude stát. Jako nejsilnější trojka se mi jeví Anka Straková, Adéla Stránská a Zuzka Urbancová. Zuzka doposud neběžela žádný závod české serie a ani nic většího venku, přesto věřím, že bude zdravotně v pořádku a podá velmi dobrý výkon.

Můj tip je, že o vítězství by se asi měly poprat Anka s Adélou. Obě se v poslední době zúčastnily závodu na Hochkönigmann a obě vyhrály velmi suverénně své tratě. Adéla tu kratší přes 20km, Anka delší maratonskou.

Ženský rekord tratě je 2:57:04 a nemám moc pochyb o tom, že letos bude překonán.

Těší mě, že v aktuální startovce je zatím 25 závodníků a závodnic ve věku do 23 let. To dává příslib tomu, že o skyrunning je zájem mezi mladými závodníky a mohli bychom mít šanci zde objevit nové české hvězdy našeho sportu. Budu ale ještě raději, když se do těchto kategorií do závodu přihlásí i další závodníci nebo závodnice. Ono občas stačí, když si skyrunning zkusí i sportovec z jiného sportu (běžecké lyžování, orientační běh apod.) a zamiluje si jej tak, že se skyrunnning stane když ne hlavním sportem, tak třeba hlavním pro letní sezonu.

Těšíme se na vás v opět vylepšeném zázemí závodu, které nabídne vše, co si závodníci před i po závodě přejí. Kromě ubytování v řadě pensionů v Hynčici lze využít i velkou plochu v centru závodu pro zaparkování aut a postavení stanů.

REGISTRACE

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image