Skyrunner® World Series má titulárního partnera

Skyrunner® World Series jako vrcholná dlouhodobá soutěž v skyrunningu je pořádána v do jisté míry pozměňované podobě od roku 2004. V průběhu času se měnili partneři a sponzoři této soutěže a firmy z oblasti výroby a prodeje sportovních potřeb, oblečení a obuvi zde většinou převažovali.

Pro rok 2017 z těchto zbyly firmy Compressport a Scott.

Poprvé za celou historii SWS však má tato soutěž hlavního a titulárního partnera, jehož jméno se objevuje přímo v názvu soutěže.

Pro rok 2017 tedy plný oficiální název SWS je MIGU RUN Skyrunner® World Series.

Kdo nebo co je MIGU RUN ? Migu Run je čínská společnost, která je provázána s hlavním partnerem SWS v roce 2016 firmou Migu Xempower. Rozsah činností této firmy je podle zdrojů z internetu obrovský a zasahuje do rozsáhlého souboru různých činností i vzájemně vůbec nesouvisejících.

Vlastní společnost Migu Run se pak specializuje na sport a zdraví.

V roce 2017 se v Číně odehrají dva závody SWS. Prvním bude Yading Skyrun v počátku května, který je nejvýše položeným závodem v SWS s maximální výškou 4664m. Druhým je pak Devil‘s Ridge Ultra 80km v poušti Gobi v začátku září.

Oba tyto závody jsou pořádány China Mountain Trails (CMT). CMT je dceřinou společností Migu Run a s největší pravděpodobností se stane po výročním mítinku ISF v červenci v Andoře novým plnoprávným členem ISF místo dosavadní China Skyrunning Association (CSA).

CMT má na rozdíl od CSA sídlo v pevninské Číně (CSA má sídlo v Hong Kongu) a je patrné, že má nejen mnohem vyšší finanční krytí, ale i mnoho dobrých a důležitých kontaktů.

Také zástupci CMT to byli, kdo na mítinku ISF v Barrueře v roce 2016 prezentovali svou nabídku na pořádání World Skyrunning Champs 2018 místo Ruska, kde se nedávno zásadně změnilo vedení ruského skyrunningu a dle mého subjektivního mínění visí na Rusku stále obrovský stín v podobě jeho dopingových skandálů. Nebylo by tedy dle mého názoru vhodné mu svěřit v tak blízké budoucnosti porádání vrcholné akce skyrunningu.

Čína je pochopitelně pro naše závodníky mnohem dál a mnohem méně přístupná než Alpy a dokonce i než Pyreneje, ale nabídka CMT zněla ve smyslu, že pro národní týmy by ořadatel hradil veškeré náklady týmu na území Číny. To by znamenalo, že jedinými náklady závodníků potažmo CZSA pro účast na MS 2018 by byly letenky do některého velkého čínského města.

Uvidíme. Čekám, že po andorrském mítinku ISF již budeme moudřejší a budeme moci naši účast na MS 2018 plánovat konkrétněji a především s větším časovým předstihem než letos ME.

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image