SWS 2017 odstartovala v Číně

Podobně jako loni odstartovala letošní 2017 Migu Run Skyrunner® World Series v Číně na závodě Yading Skyrun. Tento první závod kategorie Sky Classic s délkou 29km a převýšením 2345m má nejvyšší bod v úctyhodné výšce 4664m.

Pořadatelem je CMA (China Mountaineering Association), která je součástí společnosti titulárního partnera SWS Migu Run a předkládá i kandidaturu na pořádání World Skyrunning Champs 2018.

Čína je daleko, náklady na účast tedy vyšší než jinde a ne každý má výhodu finančně velmi silného týmu nebo nabídky hrazení výloh od pořadatele. Letošní závod se obešel bez české účasti a nestartovala zde ani většina jmen závodníků a závodnic, které vídáme v popředí výsledkových listin na jiných závodech.

Body do SWS tedy podobně jako loni visely „proklatě“ nízko. Ano, na čelných pozicích byli skvělí běžci a vítězství po loňském ročníku obhájili Američanka Megan Kimmel a Nepálec Bhim Gurung (ten dokonce v rekordu, když svůj loňský čas překonal o zhruba 13 minut).

Ze 132 mužů ve výsledkové listině bylo pouze devět běžců s původem mimo Asii a již desátý v pořadí měl skoro hodinovou ztrátu na vítěze tedy více než 30% …

V ženách byla situace podobná. Ze 75 žen ve výsledkové listině byly pouze čtyři ženy z neasijských destinací a hodinovou ztrátu na vítězku měla již pátá žena v pořadí.

Tedy závod měl v průměru velmi slabou konkurenci a i počet startujících byl v porovnání s ostatními závody SWS, které bývají často vyprodány dlouho před startem, vcelku tristní. Vždyť i naše jarní závody Ještěd SkyRace® a Hyundai Perun SkyMarathon® mají více než dvojnásobnou účast 🙂

MUŽI

  1. Bhim Gurung (NEP) – 3h06’51”

  2. Andy Wacker (USA) – 3h08’23”

  3. Duo Ji (CHN) – 3h08’49”

  4. Pascal Egli (SUI) – 3h09’27”

  5. Oscar Casal Mir (AND) – 3h14’40”

ŽENY

  1. Megan Kimmel (USA) – 3h33’55”

  2. Ragna Debats (NED) – 4h06’42”

  3. Katrine Villumsen (DEN) – 4h13’21”

  4. Sunmaya Budha (NEP) – 4h29’08”

  5. Laxmi Neupane Purna (NEP) – 4h33’46”

Kompletní výsledky

Příští květnové zastávky SWS již s českou účastí a snad i šancí na pěkné výsledky jsou na Transvulcanii a na Zegama-Aizkorri. Buďte na příjmu, informace budou následovat 🙂

Děkuji za možnost zveřejnit fotografie ze závodu od Ian Corless (Iancorless.org)

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image