V Mistrovstvích Česka nepůjde jen o tituly

Registrace na první dvě Mistrovství Česka v SkyRace® a SkyMarathon® jsou již otevřeny od přelomu roku a to, jak se již s takovým předstihem, v době kdy sportovci často vytahují spíš lyže, plní startovky, vypovídá nejen o tom, že se skyrunning v Česku stává stále víc populárním.

Registrace na MČR v Ultra SkyMarathon® Nezmar Ultra pak běží od konce ledna.

Všechny závody totiž nabízí běžcům to, co závodníci chtějí a očekávají a co pořadateli české hory dovolí. A často ještě něco navíc …

Zatímco Hyundai Perun SkyMarathon® je v Česku nejstarším oficiálním skyrunning závodem, Ještěd SkyRace® patří k těm nejmladším. Nezmar prochází v čase změnami a věřím, že současná trať i termíín budou již stablizované.

Všechny však spojuje ohromný entuziasmus hlavního pořadatele, kterým je v případě beskydských závodů Maky Žuška a v případě Ještědu Honza Dušánek.

Oba se dokáží obklopit skvělým týmem a dokáží ze svého závodu udělat skutečnou událost.

Není tedy náhoda, že se závody v roce 2017 staly Mistrovstvími ČR. Volba na tyto závody padla nejen pro oblibu, kterou si za delší či kratší dobu u běžců získali ale i takřka jistotu, že se zde opět sejde prakticky plná startovka s většinou české špičky. Také časnější jarní termíny těchto závodů jsou výhodné pro pořádání Mistrovství ČR, pokud mají zároveň sloužit i jako nominační závody pro další vrcholné akce v horách roku 2017.

Nebude se tedy zde jednat pouze o mistrovské tituly nebo body do Skyrunner® Czech Series.


Ještěd SkyRace® bude nejen Mistrovstvím ČR v SkyRace® bez rozdílu věku, ale i Mistrovstvím ČR v SkyRace® v kategoriích Junior a U23. Bude se zde tedy jednat i o nominační pozice v týmu pro Youth Skyrunning World Championships v konci července v Andoře, výsledek z tohoto závodu může být vodítkem pro nominaci na European Skyrunning Champs v říjnu v Baskicku a může se také promítnout do nominace na IAU World Trail Champinships v Itálii.

Hyundai Perun SkyMarathon® pak je vyhlášený jako Mistrovství ČR v SkyMarathon® a bude se zde rozhodovat o nominačních postech na European Skyrunning Champs v říjnu v Baskicku i IAU World Trail Champinships v Itálii.

Nezmar pak je nominačním závodem pro ME v Ultra Sky ve Val d’Isere.

Bližší a přesné informace k nominačním kritériím a podmínkám si můžete přečíst v tomto článku.

Určitě bych ale nedoporučoval s přihláškou váhat.

Ještěd SkyRace® má již přes 260 přihlášených a Perun SkyMarathon® zhruba 330. Navíc u Ještědu, kdo se dříve registruje, méně platí 🙂

Registraci naleznete zde:

15.4.2017 Ještěd SkyRace®

6.5.2017 Perun SkyMarathon®

27.5.2017 Nezmar Ultra Sky

Díky za možnost použití fotografií Lukáše Budínského a Lukáše Podoláka

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image