Vyhlášení Skyrunner® Czech Series

V letošním roce se poprvé Skyrunner® Czech Series konala pod licencí a smlouvou se SkyMan, tedy společností, která v roce 2017 zajišťovala i SWS.

V tuto chvíli zde nejsou viditelná pozitiva a z našeho hlediska nevidím rozdíl mezi stavem letošního roku a roků předchozích až do roku 2013, tedy založení CZSA.

Serie byla vyhlášena podobně jako loni bez rozdílu kategorií s názvem Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series a pro mladé závodníky jako ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23.

Posledním závodem v Beskydech v Čeladné se v sobotu 7.10.2017 uzavřela Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series i ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23. O některých vítězích již bylo rozhodnuto před tímto závodem, každopádně nyní již známe konečné pořadí i na všech dalších místech a především těch podiových.

V obou Seriích bylo v roce 2017 hodnoceno osm závodů z nich se každému závodníkovi i závodnici započítávaly výsledky čtyř bodově nejlepších. V podmínkách licence se SkyMan bylo i to, že výsledky závodníků do 20. místa a závodnic do 10. místa by měly být zařazeny do světového skyrunning rankingu ISF. V tuto chvíli neexistuje informace o tom, jak je aktuálně tento ranking zpracováván ani není jasné, jaké je jeho případné pořadí nebo podoba. Věřím, že o tom budu moci informovat v některém dalším článku nebo alespoň na FB.

Do Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series bez rozdílu věku bodovalo v letošním roce 164 mužů a 79 žen. Pochopitelně účastníků závodů bylo mnohem a mnohem více, ale body zde získává pouze 30 prvních mužů a 15 žen v celkovém pořadí.

Vítězové Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series
Bohužel ne tak optimistická čísla nám dává pohled na výsledky ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23. Celkově zde ve všech kategoriích bodovalo 72 závodníků a závodnic. Nejméně příznivá je situace u mladších dívek z kategorie juniorky, kde je hodnoceno pouze 6 závodnic. I z pohledu příštího roku a Youth World Skyrunning Champs bych uvítal další nové tváře ve startovních polích. Jak je vidět dokáží se v horách prosazovat i mladí závodníci a závodnice z jiných sportů.

Vítězové ATEX Industry Skyrunner® Czech Series JUNIOR a U23

O tom, že nikde předem nebylo jasné, jak závod dopadne svědčí poměrně vysoké číslo závodníků a závodnic, kteří se umístili v jednotlivých závodech na podiových stupních.

V Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series to bylo 20 mužů a rovněž 20 žen.

Podívejme se tedy jak to letos dopadlo.
Letos se vyhlášení výsledků obou národních serií – Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series i ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23 – odehraje při příležitosti outdoor festivalu OBZORY Praze na Filosofické fakultě UK 11.11.2017 od 18:00 do 19:00.

Kromě vlastního vyhlášení dojde ke shrnutí celé sezony a bude li čas, bude dán i prostor na volnou diskusi o čemkoli co se týká skyrunningu v Česku nebo ve světě.

Ceny pro Serii mladých ATEX Skyrunner® Czech Series Junior a U23 věnuje hlavní sportovní partner CZSA firma ATEX Sportswear, která dodává i reprezentační výbavu pro naše národní týmy.

Ceny pro podiová umístění v Serii bez rozdílu kategorií Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series budu letos poprvé finanční a to díky sponzorské podpoře titulárního partnera této Serie a generálního partnera CZSA společnosti Bohemia Industry.

Výše finančích cen pro první tři závodníky a závodnice Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series 2017 je následující:

1. místo – 10000,-Kč

2. místo – 6000,-Kč

3. místo – 3000,-Kč

Podobně jako je tomu v případě Skyrunner® World Series (SWS) ceny obdrží pouze ti ocenění, kteří se osobně zúčastní vyhlášení.

STAŽENÍ KOMPLETNÍCH VÝSLEDKŮ SERIE

Napsat komentář

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image